Piwny Elementarz

Od autora

Chcesz dowiedzieć się czegoś o dobrym piwie? Dobrze trafiłeś! Piwny Elementarz to zbiór artykułów przeznaczony dla osób chcących wkroczyć w świat dobrego piwa. Tutaj dowiesz się z czego zrobione jest piwo, poznasz piwne style czyli gatunki oraz uzyskasz odpowiedź na nurtujące Cię pytania. Zachęcam do lektury i zwiedzania „piwnego świata”. Mam nadzieję, że będzie Ci się podobało i zostaniesz z nami, „piwnymi świrami” na dłużej.

Zacznij przygodę z dobrym piwem

Piwne składniki

Czy aby na pewno wiesz z czego robi się piwo?

Piwowarstwo domowe

Piwo można warzyć w domu i nie jest to trudne.

Style piwne

Style piwne to inaczej gatunki. Każdy z nich ma wspólny zbiór charakterystycznych cech. Jedne style mogą być gorzkie, inne słodkie. Jedne może charakteryzować aromat cytrusów i owoców tropikalnych, inne mogą pachnieć wędzoną szynką. Sprawdź jak różnorodne mogą być piwa?

  • American India Pale Ale i jego różne odmiany – poznaj jeden z najbardziej efektownych stylów piwa.
  • Piwo pszeniczne – wiedziałeś, że pod tym określeniem kryje się wiele stylów piwnych, które mogą cechować smaki banana, cytrusów, pomarańczy, kolendry, wędzonego sera?
  • Piwa belgijskie – wcale nie są nudne!
  • Dunkelweizen – piwo pszeniczne też może być ciemne.
  • Schwarzbier czyli ciemne piwo według Niemców.

askNie wstydź się, pytaj!

Mam nadzieję, że choć trochę udało mi się zainteresować Cię dobrym piwem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, śmiało wchodź na stronę ask.fm/mojkufelek i pytaj (żeby zadać pytanie nie trzeba się nawet logować). Jeśli będę wiedział z pewnością odpowiem!

(Zakładka Piwny Elementarz będzie sukcesywnie poszerzana o nowe tematy)