Wpisy z cyklu: piwna publicystyka

Dlaczego w multitapie piwo smakuje lepiej?

Kontynuacja Wrocław

W pubie jest głośno, tłoczno, ciemno, a czasami w powietrzu unosi się zapach „smażeniny”. Takie warunku nie sprzyjają „porządnej degustacji”, w takich warunkach ciężko wyłapać wszelkie niuanse w super-hiper rzemieślniczym piwie, a do tego zazwyczaj jest drożej. Mimo wszystko ostatnio dużo chętniej piję piwo w multitapie, niż w domowym, „idealnym” do degustacji zaciszu. Dlaczego tak się dzieje?

Российское крафтовое пиво czyli kilka słów o piwowarstwie rzemieślniczym w Rosji

Российское крафтовое пиво

Z czym przeciętnemu Polakowi kojarzy się Rosja? Z Putinem, embargiem na jabłka, może trochę z wódką. A piwo? Piwo to oni mają słabe… tak samo jak Amerykanie – powiedział ktoś kto nie miał do czynienia z amerykańskim nurtem „craftbeer”. W Polsce „Piwna Rosja” to ziemia nieznana, na polskich stronach informacji o piwach rzemieślniczych z ojczyzny Jurija Gagarina praktycznie nie ma. Czas więc na własną rękę sprawdzić jak wypada Российское крафтовое пиво (Rosyjskie kraftowe piwo).

„Hot Stout” czyli czy ciemne piwo nadaje się na grzańca?

Piwo Grzane Ciemne Stout (1)

Już tylko godziny dzielą nas od Międzynarodowego Dnia Stoutu. Czas więc rozpocząć przygotowania do tego jakże piwnego święta 😉 Tak się złożyło, że „dzień czarnucha” przypada na porę roku znaną z ciemnych, zimnych i długich wieczorów. Dlatego w wigilię Dnia Stoutów w Moim Kufelku eksperyment pod tytułem czy bardzo ciemne piwo nadaje się na grzańca?

„Od Autora plus” czyli jak napisałem „Najlepsze piwa z polskich sklepów”?

Bartosz Senderek - Piwo

Siedzę w fotelu, trzymam w ręku książkę. Jeszcze pachnącą farbą drukarską książkę o piwie. Pierwszą książkę piwnego blogera z Polski. Moją książkę! Efekt niesamowitej przygody, którą zawdzięczam faktowi, że kilka lat temu podjąłem strategiczną decyzję: „mamo zostanę piwnym blogerem”. No ale od początku jak to było.

„Państwowa cena piwa” naszym jedynym ratunkiem

Europa na Widelcu - Wrocław 2014 (8)

Zbliża się koniec wszelkich polskich bolączek. Dzielni panowie z okolic polityki znaleźli rozwiązanie i już teraz nie będzie głodu, bezrobocia, chorób. Wszystko to zostanie zlikwidowane wraz ze źródłem wszelkiego zła: niską ceną alkoholu. Od 2016 roku najtańsze piwo ma kosztować 4 złote, a to wszystko (podobno) dla naszego dobra. Jest się czego bać, a może trzeba się cieszyć (bo cieszyć się nam kazano – ze wszystkiego)?

« Older Entries