o mnie / kontakt

bartosz-senderek

Kim jestem?

Nazywam się Bartosz Senderek i lubię dobre piwo – to tak na początek 😉

Jestem człowiekiem dla którego piwo to coś więcej niż alkohol! Parę lat temu piwo stało się ważnym elementem mojego życia. W pewnym momencie zauważyłem, że czteropak popularnego jasnego pełnego przestał mnie bawić, więc zacząłem szukać czegoś ciekawszego i tak trafiłem na barwny świat piwa innego niż to z telewizyjnych reklam!

W 2010 roku odczułem potrzebę podzielenia się swoimi odkryciami z innymi i tak powstał Mój Kufelek – blog na którym początkowo w recenzjach opisywałem swoje piwne odkrycia. Wraz z rozwojem mojej piwnej pasji na stronie zaczęły się pojawiać różnego rodzaju artykuły poświęcone tematyce piwnej (w tym seria wpisów skierowana do zaczynających przygodę z „dobrym piwem”) czy relacje z moich piwnych podróży.

Kolejnym ważnym etapem „piwnego rozwoju” było dołączenie do grona piwowarów domowych. Swoje pierwsze piwo uwarzyłem w sierpniu 2012. „Zabawa w piwowara” spodobała mi się tak bardzo, że rok później miałem na koncie już ponad 20 własnych warek.

Piwo. Najlepsze piwa z polskich sklepów„Następny krok” zrobiłem w 2015 roku, kiedy to na pólkach polskich księgarni pojawiła się książka „Piwo. Najlepsze piwa z polskich sklepów” mojego autorstwa.

W 2016 roku miałem przyjemność poprowadzić wykład o różnorodności piwnego świata dla studentów Technologii Piwowarstwa na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Gdyby na mojej drodze pojawił się „amerykański wujek” i sprezentował worek dolarów – nie wahałbym się – otworzyłbym swój brewpub 😉

Oczywiście nie samym piwem żyje człowiek! Jest też jakaś rzeczywistość alternatywna 😉 Pochodzę z Wrocławia, tu też mieszkam. Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej, gdzie zapoznałem się z mechaniką i budową maszyn, a w szczególności poszukiwałem odpowiedzi na pytanie „dlaczego samoloty latają”. W wolnym czasie „przemierzam internety”, oglądam czeską telewizję, czasami też popijam yerba mate.

Kontakt:

Masz pytanie? Pytaj na: ask.fm/mojkufelek 😉

W sprawach bardziej „prywatnych”: bartekbas@gmail.com

Tu mnie znajdziesz: