Wasz Kufelek – wybieramy piwo roku 2013!

Tradycyjnie w styczniu na Moim Kufelku wybieramy piwo roku, któremu przyznany zostanie tytuł Wasz Kufelek 2013. Zasady choć dziwne są ciągle niezmienne. Ja typuję 10 zrecenzowanych na blogu w roku kalendarzowym piw, które zrobiły na mnie dobre wrażenie, a Wy wybieracie spośród nich najlepsze.

W 2013 do „dziesiątki” załapali się:

  • Angielskie Śniadanie – mówili, że ESB to nudny styl, a mnie się podoba. Dobre proporcje pomiędzy słodem, karmelem i chmielową goryczką.
  • Berliner Kindl Weisse – chyba bardziej oryginalnego piwa w tym roku nie piłem. Piwo o smaku soku z cytryny pod względem oryginalności przebija wszystkie wędzonki, asfalty, cytrusy itp.
  • Dyniamit – sezonowa ciekawostka, ale całkiem ciekawa. Połączenie piwa z przyprawami korzennymi w tym wydaniu jak najbardziej mi pasuje.
  • Hera – przez wielu uważane za porażkę, dla mnie piwo całkiem w porządku. Wysoka pijalność i mocne nuty kawowe są jak najbardziej na plus.
  • Ortodox Stout – miało być klasycznie, a było po amerykańsku, ale mimo wszystko bardzo smacznie.
  • Paulaner Salvator – koźlak podwójny pachnie i smakuje podwójnie. Doskonałe piwo na zimowe wieczory.
  • Podróże Kormorana American IPA – pierwsze AIPA z browaru regionalnego i jak najbardziej klasa wysoka!
  • Primator Stout – co ja mam zrobić, że lubie te stouty? Bardzo dobry, wysoce pijalny dry stout, a do tego pozytywnie zaskakuje ceną (przynajmniej we Wrocławiu).
  • Rowing Jack – klasa sama w sobie, aromatyczne AIPA uważane przez niektórych za najlepsze piwo w Polsce. Ciekawe czy przez Was też?

  • Smoky Joe – połączenie nut torfowych z czekoladą, a do tego bardzo dobry, treściwy sotut.

Jedna drobna zmiana w stosunku do lat poprzednich jest taka, że można głosować na maksymalnie 3 piwa. Głosowanie trwa do końca stycznia.

Zapraszam do oddania swoich głosów:

 

Podsumowanie roku 2013 wg Mojego Kufelka: Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, zapraszam do lektury mojego podsumowania roku: IPA, PIPA i co dalej… – mija 2013, nadchodzi 2014.

Mój Kufelek - podsumowanie roku 2013

 

—–
Wasz Kufelek 2013 to trzecia edycja corocznej zabawy organizowanej przez blog Mój Kufelek. Spośród piw zrecenzowanych w roku kalendarzowym wybieram dziesiątkę, która w sposób pozytywny zapadła mi w pamięci. Czytelnicy przez cały styczeń w sondzie umieszczonej na stronie wybierają piwo roku. W poprzednich edycjach tytuł Wasz Kufelek otrzymały piwa Atak Chmielu z browaru Pinta oraz Lwówek Belg z browaru Lwówek Śląski.

2015 to był całkiem niezły rok – piwne podsumowanie roku Kończy się kolejny rok piwnej rewolucji w Polsce. Warto zaznaczyć, że kolejny dobry rok! Rok tak "tłusty", że ciężko policzyć nie tylko piwne premiery, ale i startujące browary zarówno kontraktowe, ja...
Wasz Kufelek – wybraliście Piwo Roku 2013! Za nami styczeń i kolejna edycja plebiscytu Wasz Kufelek - Piwo Roku wg czytelników bloga Mój Kufelek. W tym roku Waszymi głosami ponownie wygrało piwo ze średniego browaru. Proszę Państwa, wielkie br...
"Browar.bizowicze" wybrali Piwo Roku 2012 Wczoraj poznaliśmy wyniki dorocznego plebiscytu na Piwo Roku według użytkowników forum Browar.biz. Oficjalne wręczenie statuetek zwycięzcom odbędzie się dopiero w maju na Wrocławskim Festiwalu Dobrego...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *