Wasz Kufelek – wybieramy piwo roku 2013!

Tradycyjnie w styczniu na Moim Kufelku wybieramy piwo roku, któremu przyznany zostanie tytuł Wasz Kufelek 2013. Zasady choć dziwne są ciągle niezmienne. Ja typuję 10 zrecenzowanych na blogu w roku kalendarzowym piw, które zrobiły na mnie dobre wrażenie, a Wy wybieracie spośród nich najlepsze.

W 2013 do „dziesiątki” załapali się:

  • Angielskie Śniadanie – mówili, że ESB to nudny styl, a mnie się podoba. Dobre proporcje pomiędzy słodem, karmelem i chmielową goryczką.
  • Berliner Kindl Weisse – chyba bardziej oryginalnego piwa w tym roku nie piłem. Piwo o smaku soku z cytryny pod względem oryginalności przebija wszystkie wędzonki, asfalty, cytrusy itp.
  • Dyniamit – sezonowa ciekawostka, ale całkiem ciekawa. Połączenie piwa z przyprawami korzennymi w tym wydaniu jak najbardziej mi pasuje.
  • Hera – przez wielu uważane za porażkę, dla mnie piwo całkiem w porządku. Wysoka pijalność i mocne nuty kawowe są jak najbardziej na plus.
  • Ortodox Stout – miało być klasycznie, a było po amerykańsku, ale mimo wszystko bardzo smacznie.
  • Paulaner Salvator – koźlak podwójny pachnie i smakuje podwójnie. Doskonałe piwo na zimowe wieczory.
  • Podróże Kormorana American IPA – pierwsze AIPA z browaru regionalnego i jak najbardziej klasa wysoka!
  • Primator Stout – co ja mam zrobić, że lubie te stouty? Bardzo dobry, wysoce pijalny dry stout, a do tego pozytywnie zaskakuje ceną (przynajmniej we Wrocławiu).
  • Rowing Jack – klasa sama w sobie, aromatyczne AIPA uważane przez niektórych za najlepsze piwo w Polsce. Ciekawe czy przez Was też?

  • Smoky Joe – połączenie nut torfowych z czekoladą, a do tego bardzo dobry, treściwy sotut.

Jedna drobna zmiana w stosunku do lat poprzednich jest taka, że można głosować na maksymalnie 3 piwa. Głosowanie trwa do końca stycznia.

Zapraszam do oddania swoich głosów:

 

Podsumowanie roku 2013 wg Mojego Kufelka: Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, zapraszam do lektury mojego podsumowania roku: IPA, PIPA i co dalej… – mija 2013, nadchodzi 2014.

Mój Kufelek - podsumowanie roku 2013

 

—–
Wasz Kufelek 2013 to trzecia edycja corocznej zabawy organizowanej przez blog Mój Kufelek. Spośród piw zrecenzowanych w roku kalendarzowym wybieram dziesiątkę, która w sposób pozytywny zapadła mi w pamięci. Czytelnicy przez cały styczeń w sondzie umieszczonej na stronie wybierają piwo roku. W poprzednich edycjach tytuł Wasz Kufelek otrzymały piwa Atak Chmielu z browaru Pinta oraz Lwówek Belg z browaru Lwówek Śląski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *