PiwoWarZone 3.0: Oto najlepsi piwowarzy domowi z Wrocławia!

Trzecia edycja Wrocławskich Bitw Piwowarów PiwoWarZone 3.0 rozstrzygnięta! Trójka finalistów w ostatnim starciu musiała zmierzyć się z trudnym stylem, jakim jest German Pils. Warto wspomnieć, że finałowa bitwa odbywała się w siedzibie tegorocznego sponsora głównego czyli Warsztatu Piwowarskiego, który z okazji imprezy przygotował specjalny piknik połączony ze zwiedzaniem browaru.

Zwycięzcą trzeciej edycji okazał się Krzysztof Markiewicz, który w nagrodę uwarzy piwo w Warsztacie Piwowarskim. Choć w finale wszystkie piwa były na wysokim poziomie, piwo Krzyśka faktycznie najbardziej przypominało pilsy, jakie piłem w Niemczech.

Gratulacje i podziękowania należą się organizatorom PiwoWarZone. Udało im się zrobić świetną imprezę, z mega niekomercyjnym i rzemieślniczym charakterem. Wydaje się, że na dobre wyszła zmiana formuły (głosowanie na trzech piwowarów, zamiast jednego), bo dzięki temu wyniki był bardziej sprawiedliwe, a do kolejnych rund przechodzili nie tylko najlepsi danego dnia, ale ci, którzy warzą dobre piwa.

Chyba nie muszę mówić, że z niecierpliwością czekam na kolejną edycję, która zapewne odbędzie się już w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *