[Obolon Premium] Ukraińskie piwo eksportowe, swoją drogą całkiem smaczne

Dziś niespodzianka, tego jeszcze tutaj nie było – piwo z Ukrainy. Niestety nie przywiezione własnym transportem, ale zakupione w polskiej dystrybucji.

OBOLON PREMIUM
Producent: Obolon JSC, Kijów
Ekstrakt: 12%
Alkohol: 5,2%
Cena: 3,99 zł

Ukraina zawsze kojarzyła mi się z mocniejszymi trunkami, jednak nie raz słyszałem o marce piwa Obolon. W końcu trzeba spróbować pomyślałem sięgając po buteleczkę tego trunku.

Piwo sprzedawane w naszych sklepach chodź produkowane jest na Ukrainie opisane jest w całości po polsku, no może nie w całości bo na etykiecie znajdziemy bardzo międzynarodowy zapis „ΠИВО EXPORT BEER”. Na tylnej etykiecie krótka historia o tym co piwo zawiera i jak działa na kubki smakowe oraz zapewnienie o wysokiej jakości trunku. Etykiety bardzo ładne utrzymane w złotej kolorystyce. „na bogato”. Piwo znajduje się w zielonej butelce z ładnym rzeźbieniem w okolicy szyjki, do tego bardzo ładny dedykowany kapsel.

Piwo eksportowe w zielonej butelce za sprawą naszych polskich specyfików nie kojarzy mi się najlepiej – jakoś nie jestem chyba fanem Łomży Export, a i Zamkowe w wersji nieeksportowej też bardziej mi „podchodzi”. Jednak jak już nie raz się przekonałem piwa nie należy oceniać po wyglądzie opakowania, dlatego przystąpiłem do konsumpcji.

Piwo po przelaniu do szklanki wygląda całkiem poprawnie, jest złociste, pojawia się piana i przyjemny lekko chmielowy zapach. W smaku czuć dobrze dobraną ilość słodu i chmielu, piwo ma dość duże wysycenie, jednak ja traktuję to jako zaletę. W końcówce degustacji wyczułem ciekawy smaczek, trochę kwaskowy.

Przyznam szczerze, że Obolon Premium posmakował mi i gdy tylko nadarzy się okazja na powtórzenie degustacji raczej się nie zawaham. Ciekawią mnie jeszcze pozostałe „wersje” trunku z ukraińskiego bądź, co bądź koncernu. Chyba w najbliższym czasie trzeba będzie zrobić sobie małą wycieczkę do sklepu i zakupić pszenicznego, aksamitnego, białego albo Magnata.

11 komentarzy

 • Anonymous

  Pszenicznego polecam!!!

 • Bas

  Pszenicznego spróbuję na pewno tylko na razie jakoś do jakiegoś „porządnego sklepu” mi jakoś nie po drodze.

 • Anonymous

  pszeniczne niefiltrowane… pyszneee

 • Anonymous

  W Almie (Poznań) udało mi się zdobyć 6 rodzajów Obolonów i podobno jest jeszcze więcej, tak więc naprawdę jest w czym wybierać 😉

  Osobiście polecam Obolon Białe (bardzo oryginalny smak, z dodatkiem pektyn i kolendry) lub, bardziej klasyczne w smaku, Pszeniczne i Aksamitne!

 • Anonymous

  W Piotrze i Pawle udało mi się zgarnąć tego Obołonia 🙂 Smakowe to piwo, nie raz po nie jeszcze sięgnę 🙂 Czytałem dużo opinii o Białym, które chyba jest naprawdę dobre 🙂 Ktoś wie gdzie je kupić ? Bo Almy u mnie nie ma 🙁

 • Anonymous

  Me gusta! Co tu dużo mówić 🙂 Ostatnio w pubie miałem okazję spróbować i jestem pozytywnie zaskoczony, nie zdawałem sobie sprawy, że na Ukrainie robią dobre piwa!

 • Anonymous

  Napewno jest w Degustatorni w Gdańsku, w Degustatorni w Gdyni prawdopodobnie też jest.

 • Anonymous

  Pierwsze wrażenie trochę kwaskowate ale po chwili to wrażenie znika i zostaje całkiem sympatyczny lager.

 • Anonymous

  Nie spodziewałem się, że na Ukrainie potrafią produkować tak przyzwoitego pilsnerka. Kolor bursztynowy, smak konkretny goryczkowy. Godne polecenia.

 • A mnie miejscowi powiedzieli, że Obolon to takie ukraińskie siki i tego tam raczej się nie pija. Jak coś to już lepiej Czernihowskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *