[Zamkowe] Smaczne piwo zamknięte w ciekawym opakowaniu

Podczas wczorajszej wizyty w województwie opolskim nie mogło zabraknąć wizyty w lokalnym monopolowym i zakupu wyrobów Browaru Namysłów. Dziś próbujemy flagowego wyrobu czyli Zamkowego.

ZAMKOWE
Producent:
Browar Namysłów Sp. z o.o.
Alkohol: 5,6%
Cena:
2,25 zł

Ostatnio Zamkowe z Namysłowa piłem jeszcze jak było sprzedawane w zwrotnych butelkach z wygrawerowanym logo browaru na szyjce. Dziś piwo z Namysłowa lane jest w butelkę bezzwrotną. Zmieniała się także etykieta, choć nieznacznie. Pamiętam, że ta z przed mniej więcej roku była także w kształcie tarczy herbowej, co nadaje produktowi bardziej szlachetny wygląd. Obracając butelkę możemy dowiedzieć się, że Zamkowe produkowane jest jedynie z wody, słodu jęczmiennego i chmielu. Jakość trunku ma gwarantować norma ISO 22000. Na szczególną uwagę zasługuje również kapsel, jeden z ładniejszych jakimi kapsluje się polskie napitki.

Po przelaniu do szklanki pojawiła się dość bujna piana, której na zniknięcie potrzebne były (na oko) dwie minuty. Napój ma kolor jasno-złocisty lub ciemno-słomkowy.

Zapach wydał mi się jakiś taki nijaki, ni słodki, ni chmielowy po prostu piwny. Znacznie lepiej spisuje się smak, który może nie jest wyrazisty, ale mi odpowiada. Taki trochę słodowy z chmielowymi akcentami.

Podsumowując Zamkowe to całkiem smaczne piwo w ładnym opakowaniu i to za niewygórowaną cenę.

Niedawno opisywałem Złotego Denara Chmielowego z Namysłowa, a już niedługo mam zamiar wychylić szklaneczkę Zamkowego Eksport.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *