[Zamkowe Export] Namysłów w świat nie wysyła najlepszego…

Dziś czas na kolejną pozycję z Browaru Namysłów, tym razem piwo które idzie, a przynajmniej sądząc po nazwie powinni iść w świat.

ZAMKOWE EXPORT
Producent: Browar Namysłów Sp. z o.o.
Alkohol: 5,7%
Cena: 2,40 zł

Zielona butelka bezzwrotna z ładnymi etykietami prezentuje się podobnie jak ta z „białego”, standardowego Zamkowego. Na przodzie etykieta w kształcie tarczy herbowej, krawatka też nie brzydka, wszystko utrzymane w zielonej kolorystyce. Na kontretykiecie jak przystało na piwo eksportowe informacja w dwóch językach.

Po zdjęciu pięknego kapsla poczułem dość dziwną woń, nie powiem, żeby było to bardzo przyjemne. Po przelaniu do szklanki piwo jest żółto-złociste, po nalaniu wystąpiła obfita, dość gęsta piana, która po chwili zniknęła pozostawiając osad na powierzchni. Eksportowe Zamkowe jest „dobrze nagazowane”.

W smaku jest bardziej gorzkie niż „podstawowe” Zamkowe, przez co mniej przyjemne dla podniebienia. Porównując do „krajowego” brata Zamkowe Export w mojej opinii wypada słabiej, jest niby bardziej wyraziste (gorzkie), jednak poprzednio „testowane” przez swój brak wyrazistości i łagodność nałapało sporo punktów w „moim rankingu”.

Gdybym miał wybierać piwo które Browar Namysłów miałby wysyłać na eksport wybrałbym jednak Zamkowe jasne pełne.

Zobacz też moje opinie o innych piwach z Namysłowa: Zamkowe, Złoty Denar Chmielowy.

Komentarz [1]

  • Anonymous

    Zamkowe Export jest bliskie ideału a autor tekstu woli wodnisto-nijakie zamkowe klasyczne i chyba jest dziewczyną. Klasyczne nie jest złe ale brakuje mu wyrazistości- jest zbyt delikatne. Eksport mógłby smakiem konkurować ze „światówką” pod względem smaku ale niestety nie pod względem etykiety, która jest po prostu tandetna. Kolor biały powinien zniknąć z tej etykiety zarówno lamówka jak i napis, który powinien być złoty a zieleń bardziej „metaliczna”. Namysłów pod względem otoczki po raz kolejny dał d…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *