Wasz Kufelek 2011 – Atak Chmielu piwem roku 2011!

Miło mi poinformować, że piwem roku wg. czytelników bloga piwnego Mój Kufelek został Atak Chmielu z Browaru Pinta! Laureat plebiscytu Wasz Kufelek 2011 otrzymał 31% głosów!

Na wstępie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w zabawie! Pierwsze miejsce nie jest dla mnie żadnym zaskoczeniem, Atak Chmielu to piwo wybitne, które w tym roku jest faworytem wszelkich piwnych plebiscytów.

Drugie miejsce ex equo było dla mnie małym zaskoczeniem. O ile spodziewałem się, że Piwo na miodzie gryczanym zajmie wysoką lokatę tak Twierdzowe do Waszego Kufelka trafiło niejako rzutem na taśmę, choć moim zdaniem to całkiem to „kawał dobrego piwa”.

Czwarte miejsce przypadło Ale Ale, piwo to było dobrą odskocznią od piw dolnej fermentacji. Miejsca 5 i 6 trochę mnie zaskoczyły. Myślałem, że Wesołych Świąt i Brackie Mastne zawalczą o podium.

Na dalszych pozycjach Gran Champion Birofilia 2011, Opat Bitter i Brackie Pale Ale Belgijskie. Największym zaskoczeniem jest dla mnie 10 pozycja czyli Pinta Jak w Dym – według mnie jest to świetne piwo i w moim prywatnym rankingu znalazłoby się na pewno wyżej.

Na koniec raz jeszcze składam podziękowania za wspólną zabawę i obiecuję, że w najbliższym czasie na blogu pojawią się nowe recenzje! Zapraszam do częstego odwiedzania.

WASZ KUFELEK 2011

Komentarz [1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *