[Primátor Světlý] Typowa czeska desitka na ciepłe dni

Po „przerwie na reklamy” do Polski wróciły upały, a jak już powszechnie wiadomo na upały najlepsze „dziesiątki”. Dziś produkt zza miedzy.

Primátor Světlý
Producent: Pivovar Nahod
Alkohol: 4%
Cena: 8,40 Kč

Tradycyjnie już pochwalę czeskich piwowarów za używanie butelek NRW z którymi nie ma problemu przy oddawaniu (oczywiście w Czechach). Butelka Primatora Svetlego nie jest specjalnie elegancka. Etykieta nawiązuje do serii, jednak zamiast złotka na szyjce w najlżejszej (nie licząc nealko) wersji piwa z Nahodu mamy prostą papierową krawatkę. Wszystko zamknięte firmowym kapslem z logo Primatora.

Po otwarciu z butelki zaleciał przyjemny zapach beczki, jednak mniej intensywny niż u innych przedstawicieli tego gatunku.

Po przelaniu do szklanki pojawiła się niezbyt obfita, piana. W smaku typowa czeska „desitka” czyli lekkie, dobrze nagazowane z przyjemnym nienahalnym chmielowym aromarem.

Browar w Nahodzie w ramach marki Primator serwuje całą gamę piw rozpoczynając od bezalkoholowego, przez pszeniczne, mocne, stouty, ale na porterze kończąc. Primator Svetly w tej stawce stoi skromnie z boku. Jest to poprawne piwo o dobrym smaku i gdyby zabrakło go w szerokiej ofercie Pivovaru Nahod można byłoby powiedzieć, że jest ona niepełna. Svetly pełni rolę dopełnienia oferty i choć może nie jest najlepszym wytworem z Nahodu, jest na pewno potrzebną częścią świadczącą o tym, że Pivovar Nahod oferuje swoim klientom pełen zakres produktów.

Wakacyjna propozycja od Żywca Żywiec po raz kolejny udowadnia, że wielkie browary też biorą udział w piwnej rewolucji. Choć w oryginalności i wyrazistości z pewnością kraftów nigdy nie dogonią, to nie można im odmówić tego, że (ch...
Piwo owocowe nie musi być masakrycznie słodkie Zawsze wpadali do pubu o tej samej porze. Siadali przy swoim ulubionym stoliku, tym pod ścianą, pod zegarem. Janusz zamawiał kufel jasnego, a dla Grażyny małe, z sokiem malinowym. I dziś zajmiemy się ...
Gose czyli piwa z solą Gose czyli historyczne niemieckie piwo z solą - do niedawna traktowane było jako ciężka do zdobycia ciekawostka. Dziś za sprawą Browaru Piwoteka możemy spróbować Zacnego Zalcmana, który jest krajową i...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *