[Patriot] ziemia-powietrze-piwo

Jak obiecałem tak też zrobię, dziś kolejna recenzja wytworu piwowarów zza południowej granicy. Ponownie „na tapetę” biorę Pivovar Janáček.

PATRIOT
Producent:
Pivovar Janáček
Ekstrakt:
11%
Alkohol:
4,6%
Cena:
8,90 Kč

Patriot wygląda na bardziej bogatą wersję wczorajszego Dukata. Sreberko na szyjce, kapsel z nadrukiem i bardziej wypasiona etykieta ze złotymi nadrukami i wizerunkiem browaru to różnice wizualne pomiędzy Dukatem i Patriotem. Oba piwa różni także cena, Patriot jest droższy o ponad 3 korony.

Otwieram butelkę i czuję bardzo przyjemny słodki zapach. Przelewam do szklanki i widzę dość obfitą, gruboziarnistą pianę, która szybko opadła. Kolor Patriota można określić jako bursztynowy. Piwo jest klarowne i dość słabo nagazowane.

Czas na walory smakowe. Z początku wydawało mi się, że będzie to lekkie słodowe piwo, nic podobnego. Patriot jest gorzki. Mimo iż to „jedenastka” w pewnym momencie wyczułem alkoholowy posmak, być może tylko mi się wydawało bo później jakby gdzieś zniknął i pozostała tylko gorycz.

Niestety Partiot w przeciwieństwie do Dukata nie „przeniósł mnie” do czeskiego pubu. Po wczorajszym pozytywnym zaskoczeniu Dukatem muszę przyznać, że liczyłem na więcej, być może trafiłem na jakąś słabszą partię.

Nie żałuję, że spróbowałem, ale też się nie zachwyciłem. Wyrób dosyć przeciętny jak na czeską „jedenastkę”, ale to tylko moje zdanie.

Zobacz też: Dukat

Piwo owocowe nie musi być masakrycznie słodkie Zawsze wpadali do pubu o tej samej porze. Siadali przy swoim ulubionym stoliku, tym pod ścianą, pod zegarem. Janusz zamawiał kufel jasnego, a dla Grażyny małe, z sokiem malinowym. I dziś zajmiemy się ...
Gose czyli piwa z solą Gose czyli historyczne niemieckie piwo z solą - do niedawna traktowane było jako ciężka do zdobycia ciekawostka. Dziś za sprawą Browaru Piwoteka możemy spróbować Zacnego Zalcmana, który jest krajową i...
Galaktyczne wakacje do lekkich nie należą Australijski chmiel Galaxy to jeden z moich ulubionych, daje wyraźne aromaty cytrusowe i tropikalne - w sam raz na lato. W sam raz na lato powinno być też jasne, ryżowe piwo od Pinty... Tak przyj...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *