Kraków i Poznań – zazdroszczę Wam tego weekendu!

Maj w Polsce festiwalami piwa stoi! W ten weekend nie będzie gorzej. Spragnieni dobrego piwa mogą wybrać I Krakowski Festiwal Piwa w Zabierzowie k. Krakowa albo Browar FEST na poznańskim Rynku.

Niestety mi prawdopodobnie nie będzie dane wybrać się ani do Krakowa, ani do Poznania. No ale może ktoś z Was się skusi…

I Krakowski Festiwal Piwa

Krakowski Festiwal Piwa 2014Od piątku w Krakowie, a właściwie w podkrakowskim Zabierzowie odbywać się będzie pierwszy Krakowski Festiwal Piwa. Atrakcjami imprezy będą m.in. Giełda Birofiliów oraz Konkurs Piw Domowych i Rzemieślniczych. Z mniej piwnych wydarzeń zapowiadane jest bicie rekordu Guinnessa w kategorii „najdłuższy szaszłyk” oraz Bieg po Smocze Jajo (cokolwiek miałoby to być). Oprócz tego nie zabraknie okazji do degustacji.

Z wystawianych polskich piw z pewnością można wyróżnić produkcje browarów: AleBrowar, Artezan, Bednary, Birbant, Doctor Brew, Haust, Pracownia Piwa, Reden czy grybowską markę Pilsweiser, która z pewnością zaprezentuje swoje świeże AIPA – Wujka Sama. Ciekawie zapowiada się też zagraniczna reprezentacja, a znajdziemy tu m.in. ciekawe browary z USA, UK, Austrii, Irlandii, Belgi, Niemiec i Czech. Ja szczególnie zainteresowałbym się czeskim Nomádem, austrickim Bevogiem i amerykańskim Anchorem.

Z ciekawostek trzeba zaznaczyć, że na terenie festiwalu urządzone zostanie miejsce do biwakowania, gdzie za darmo będzie można rozbić namiot. Wstęp na teren imprezy będzie biletowany. Wejściówka ma kosztować od 0 do 10 zł w zależności od godziny o której będzie chciało się wejść na festiwal (dlatego oszczędnym zaleca się przybycie przed 12). 😉

Więcej o imprezie na stronie beerfestival.pl

BrowarFEST, Poznań 2014

BrowarFEST2014W Poznaniu z kolei okazją do piwnego świętowania stała się Poznańska Majówka Kulinarna. Na poznańskim Rynku również będzie okazja zdegustowania kilku dobrych piw z Polski i zagranicy.

Z nieobecnych na „krakowskiej liście” pojawią się piwa z Pinty, Olimpu i grupy BRJ. Ma być też okazja spróbowania piw z Browaru Bartek i sprawdzenia czy właściciele dorównują swoimi produktami warzącym na tym samym sprzęcie „kontraktowcom” (SzałPiw i Doctor Brew). Będzie można też spróbować piw ukraińskich, litewskich, niemieckich, czeskich i belgijskich. Pojawić się też mają browary EDI i Koreb, które słyną ze „specyficznych smaków” – także uważajcie 😉

Z ciekawostek Ma być też Chmielarz Pils Łukasza Pałaca z Poznania – mówi Wam to coś? Bo ja w pierwszym momencie pomyślałem o Manufakturowym Pilsie autorstwa Marcina Chmielarza ale to z pewnością inna inicjatywa.

Oprócz degustacji osoby spragnione „piwnej edukacji” będą mogły podszkolić swoją wiedzę podczas różnego rodzaju wykładów i warsztatów. Oczywiście na obu imprezach przygrywała będzie muzyka na żywo.

Więcej o imprezie na stronie browarfest.com

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *