Jeszcze bardziej piwna Praga: cz. 2 – Zlý Časy i Zubatý pes

Zubatý Pes i Zlý Časy

Poprzednio opisane miejsca (Basta i Strahov) są tymi, które w Pradze odwiedzić warto.  Dzisiejsze dwa przybytki to miejsca, które będąc w czeskiej stolicy każdy szanujący się piwosz odwiedzić powinien! I to bez zbędnych wykrętów, że Zlý ČasyZubatý pes zlokalizowane są poza turystycznym centrum miasta.

Zlý Časy

Čestmírova 390/5
Praha 4 – Nusle

Zlý Časy to nie zwykła knajpa z piwem, ale miejsce-legenda, cel pielgrzymek „piwnych świrów”, miejsce w którym mamy pewność, że kiedy byśmy tam nie poszli dostaniemy ciekawe piwo.

Lokal dzieli się na dwie części: bar na parterze (czynny tylko po południu) oraz „pivnice”, która mimo różnicy lingwistycznej w tym przypadku faktycznie mieści się w piwnicy. Na półpiętrze mamy jeszcze jedna salę pozbawioną jednak bezpośredniego dostępu do „morza” – piwnego rzecz jasna.

Zly CasyOferta „czasów” to głównie piwa z małych i średnich czeskich browarów uzupełnione pojedynczymi ciekawostkami zza granicy. W obu salach do dyspozycji klientów jest aż 36 pip. Ofertę uzupełniają lodówki w których znajdziemy najlepsze piwa z różnych zakątków europy i świata (polskich niestety nie zauważyłem, ale też dokładnie się nie przyglądałem).  Przekrój klienteli tego przybytku jest bardzo różny, ale raczej mało kto przychodzi tu z przypadku. Na ludzi smakujących dzieła browarnicze z małych szklaneczek, a przy tym robiących notatki i zdjęcia nikt nie patrzy tu jak na wariatów.

Zly Casy
Dojazd do „złych” nie jest problemem, pod samą knajpę dowiezie nas każdy tramwaj dojeżdżający na Náměstí Bratří Synků. Spacer z przystanku Otakarova (5 minut) lub ze stacji kolejowej Praha-Vršovice (10 minut) też nie należy do specjalnie problematycznych. Piwiarnia w tygodniu czynna jest od 11:00, w weekendy od 17:00. Aktualną ofertę wraz z cenami można znaleźć na stronie zlycasy.eu.

Zubatý pes

Petrohradská 216/3
Praha 10 – Vršovice

Jeżeli miałbym wybierać praską knajpę z najfajniejszym logo to „zębaty” byłby na pierwszym miejscu – wielki żółty pies z łobuzerskim uśmiechem wymalowany na ścianie dolnej sali jest po prostu świetny! Świetna jest też tablica nad barem i w tym przypadku nie chodzi o walory estetyczne czy artystyczne, a o ofertę na niej wypisaną. Na 15 kranach znajdziemy specjały z Norwegii, Holandii, Belgii oraz małych czeskich browarów. Lokal wydaje się być bardzo mały, ale umieszczenie stolików na antresoli oraz dość duża sala w piwnicy sprawiają,  że w pubie zmieści się trochę osób.

Zubaty PesWystrój pubu jest nowoczesny, ściany zdobią liczne obrazy przedstawiające najróżniejsze obiekty od budynków fabrycznych po frywolne nie do końca ubrane panie. W czasie mojej wizyty obsługę stanowił sympatyczny barman wykazujący się wzorową czeską czujnością – w momencie wychylenia ostatniej kropli zjawiał się by przyjąć kolejne zamówienie. Nie mam pojęcia jak zazwyczaj wygląda tu sprawa frekwencji, ale w poniedziałkowe popołudnie tłumów nie było.

Do „Zubacza” najwygodniej dojechać autobusami linii 124 oraz 139. Z centrum jednak łatwiej dostać się tu tramwajem (przystanek: Nádraží Vršovice) lub miejską koleją (stacja: Praha-Vršovice) i przejść się jakieś 500-600 m. Zubatý pes czynny jest codziennie od 17 do 24 (w soboty i niedziele do 23). Elektroniczna wersja tablicy znad baru znajduje się na zubatypes.cz.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *