Wasz Kufelek – wybraliście Piwo Roku 2013!

Za nami styczeń i kolejna edycja plebiscytu Wasz Kufelek – Piwo Roku wg czytelników bloga Mój Kufelek. W tym roku Waszymi głosami ponownie wygrało piwo ze średniego browaru. Proszę Państwa, wielkie brawa dla Browaru Kormoran i i piwa Podróże Kormorana American IPA!

Wasz Kufelek - piwo roku 2013

Pierwsze polskie AIPA z browaru regionalnego zdobyło uznanie prawie 28% głosujących w tegorocznej edycji Waszego Kufelka. Browar Kormoran w tym roku pokazał, że warzenie piw „nowofalowych” to nie tylko domena browarów rzemieślniczych i udowodnił (z resztą nie raz w tym roku), że w nieco większym browarze da się uwarzyć wyśmienite piwo. Gratulacje dla browaru i piwowara z Olsztyna! Oby tak dalej…

Pełne wyniki plebiscytu Wasz Kufelek 2013 kształtują się następująco:

Wasz Kufelek Wyniki

Druga i trzecia lokata należały do AleBrowaru i ich świetnych piw. Rowing Jack to już klasyka polskiego piwowarstwa, AIPA którą możemy chwalić się na świecie. Trzeci w zestawieniu Smoky Joe też nie ma się czego wstydzić. Chociaż nie jest to popularna IPA piwo ma niezwykle ciekawy smak i aromat. AleBrowar zapowiedział już wersję bardziej hardcorową, z większą ilością słodu whisky na którą czekam z niecierpliwością. Dla mnie to piwo ma miejsce w ścisłej czołówce.

Miejsce czwarte dla trochę niedocenionego (angielskie style wcale nie są takie nudne, jak je niektórzy przedstawiają) ale również świetnego piwa. Angielskie Śniadanie z Browaru Pinta to bardzo przyjemne połączenie goryczki z karmelem.

Na piątym miejscu ponownie piwo AleBrowaru. No cóż browar ten trzyma wysoki poziom, a ich ortodoksyjny stout okazał się smacznym, wysoce pijalnym stoutem na amerykańskich chmielach.

Druga połowa zestawienia to dyniowo-korzenny eksperyment Pinty, piwa zagraniczne, które w Waszym Kufelku zazwyczaj nie zyskują zbyt wysokich not. Zestawienie zamyka Hera z Browaru Olimp, co mnie jakoś specjalnie nie dziwi bo mam wrażenie, że jestem jednym z nielicznych, któremu to piwo naprawdę smakowało.

I to byłoby na tyle w ramach szerokiego podsumowania roku 2013!

—–
Wasz Kufelek 2013 to trzecia edycja corocznej zabawy organizowanej przez blog Mój Kufelek. Spośród piw zrecenzowanych w roku kalendarzowym wybieram dziesiątkę, która w sposób pozytywny zapadła mi w pamięci. Czytelnicy przez cały styczeń w sondzie umieszczonej na stronie wybierają piwo roku. W poprzednich edycjach tytuł Wasz Kufelek otrzymały piwa Atak Chmielu z browaru Pinta oraz Lwówek Belg z browaru Lwówek Śląski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *