[Staromiejskie Pils]/[Staromiejskie Mocne] Witnickie piwo znowu w Żabkach!

Dziś jako takiej recenzji nie będzie. Będzie za to dobra informacja dla amatorów witnickiego piwa z Żabki i Freshmarketu. Piwo z browaru Witnica wróciło na półki wyżej wymienionych delikatesów!

W witnicko-żabkowych piwach zaszły pewne zmiany – moim zdaniem na lepsze. Po pierwsze piwo zmieniło nazwę z Master Pils na Staromiejskie Piwo Pils oraz z Master Mocny na Staromiejskie Piwo Mocne.

Zmianom nie uległy natomiast parametry. Lżejsze to 4%, zaś mocniejsze ma 6,2%. Na mój gust nie zmienił się też smak (czytaj poprzednie recenzje Pils i Mocne).

Zmiana nazwy pociągnęła za sobą zmianę etykiet dużo ładniejsze, znacznie mniej kiczowate i przede wszystkim bardziej czytelne.

Zmiana nazwy i etykiet to świetne posunięcie. Dzięki temu już nikt nigdy nie pomyli witnickiego piwka z czymś co na żabkowych półkach sprzedawane jest w „konserwach” i sygnowane logo Master. Oczywiście mowa o wątpliwej jakości produkcie Zakładów Piwowarskich w Głubczycach.

Zmianom nie uległa cena 1,49 i 1,69 zł oraz butelki – zwrotne „bączki” o pojemności 0,33l.

Wakacyjna propozycja od Żywca Żywiec po raz kolejny udowadnia, że wielkie browary też biorą udział w piwnej rewolucji. Choć w oryginalności i wyrazistości z pewnością kraftów nigdy nie dogonią, to nie można im odmówić tego, że (ch...
Portery bałtyckie nie tylko z browarów regionalnych Porter bałtycki z browaru rzemieślniczego to na polskim rynku rzadki widok. "Piwowarski skarb Polski" to raczej domena browarów średnich, a maluchy chętniej wybierają nieco bardziej hipsterską opcję c...
Bohater czeskiej kreskówki na piwie z polskiego lasu My mieliśmy Reksia, a Czesi Krecika. Można w sumie powiedzieć, że do dziś mają. Bohater kreskówki Zdenka Milera to wciąż jedna z popularniejszych pamiątek, jakie możemy dostać w Pradze. Nie kojarzę je...

Komentarz [1]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *