[Samson Černý] Ciekawe piwo za rozsądne pieniądze

Witam ponownie, dziś czas na przetestowanie kolejnej pozycji nabytej podczas ostatniej wizyty u naszych południowych sąsiadów. Dziś zaprezentuję wam piwo z Czeskich Budzejowic, nie będące Budvarem, czarny wytwór miejskiego browaru czyli:

SAMSON Černý
Producent: BUDĚJOVICKÝ MĚŠŤANSKÝ PIVOVAR
Typ piwa: výčepní tmavé
Alkohol: 3,6%
Cena: 9,50

Kto myślał, że w Czeskich Budziejowicach produkuje się tylko jeden gatunek piwa jest w błędzie. W tym mieście oprócz koncernowego Budweiser Budvara produkowane są piwa marki Samson. Kiedyś miałem okazję spróbować tego piwa w jasnej wersji i z tego co pamiętam było całkiem niezłe, a przy tym zaskakiwało niewygórowaną ceną.

Jako fan ciemnych napitków niezmiernie ucieszyłem się gdy na półce w Tesco zauważyłem Samsona Černego. Piwo pomiędzy innymi prezentowało się całkiem okazale, ciemna etykieta ze złotymi wykończeniami – to musi być coś dobrego.

Piwo ma kolor dojrzałej wiśni, pokryte kremową niezbyt bujną pianą. W smaku dominuje nuta palonego słodu z której przebijają bardzo lekkie smaczki karmelu. Czarnego Samsona na pewno nie można zakwalifikować do piw słodkich, jednak nie jest to też piwo w pełni wytrawne. W pewnym momencie degustacji poczułem coś jakby smak gorzkiej czekolady.

Podsumowując Samson to bardzo ciekawa propozycja za rozsądne pieniądze.

Komentarz [1]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *