[Rychrář Klasik] "Dziesiętka" klasyczna nie tylko z nazwy

Moi czytelnicy na Facebooku na upały doradzali mi lekką „dziesiątkę”. Jako, że za oknem trzydziestostopniowe „tropiki” z porady skorzystam i dziś zaprezentuję Wam:

RYCHTÁŘ KLASIK
Browar: Pivovar Hlinsko
Producent: K Brewery Trade
Ekstakt: 10%
Alkohol: 4,0%
Cena: 9,60 Kč

Marka Rychrář należy do czeskiej grupy K Brewery Trade, właściciela m.ni. browarów Cenra Hora czy Platan. Piwa z tej grupy są dość różne, jedne smakują mi bardziej inne mniej. Podczas wycieczki do Dobruszki w przybrowarnym sklepiku oprócz miejscowych wyrobów zakupiłem gamę Rychrárzy, przegląd piw z Hilinska zaczynam od „najsłabszego”.

Seria Rychrář opatrzona została etykietami różniącymi się kolorami i „podtytułami” w przypadku „dziesiątki” noszącej nazwę „Klasik” etykiety są ciemno-zielone. Na krawatce widoczne są dwa lwy trzymające herb. Wszystko to zamknięte kapslem pod kolor z nadrukiem „Pivovar Rychrář Hilinsko”.

„Dziesiątka” Rychrář’a pachnie wyraźnie chmielowo, ma kolor słomkowo-złocisty i dość ładną pianę, która powoli redukuje się do powłoczki pływającej po powierzchni, pozostawia po sobie ślad na ściankach szklanki.

W smaku dominuje chmielowa goryczka uzupełniona nutami słodowo-chlebowymi w tle. Piwo jest lekkie ale nie wodniste. Wysycenie dość niskie jak na piwo lekkie, ale ze względu na wyrazisty goryczkowy smak mi to zupełnie nie przeszkadza.

Rychrář’a Klasik mimo braku specjalnych niuansów smakowych piję się z przyjemnością. Fajna klasyczna, goryczkowa, czeska dziesiątka, która doskonale gasi pragnienie w tak upalny dzień jak dzisiejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *