[Postřižinské Jedenáctka] Piłem piwo z Hrabalem…na etykiecie

Przez zbliżający się weekend majowy zamierzam nieco nadrobić zaległości na Moim Kufelku. Rozpoczynając mały „przegląd czeski” rozpoczynam od kolejnego na tym blogu piwa z Bohumilem Hrabalem…na etykiecie.

POSTŘIŽINSKÉ JEDENÁCTKA
Browar: Pivovar Nymburk
Ekstrakt: 11 %
Alkohol: 4,7 %

O tym kim był pan Bohumil Hrabal i dlaczego znalazł się na etykietach piw z Nymburka pisałem już przy okazji piwa Postřižinské Výčepní i zainteresowanych tematem tam odsyłam.

Zanim przejdę „do rzeczy” wspomnę, że już za dwa tygodnie we Wrocławiu podczas Festiwalu Dobrego Piwa odbędzie się projekcja filmu Postrzyżyny (oczywiście na podst. opowiadania B. Hrabala), którego akcja rozgrywa się w nymburskim browarze. „Kinomaniacy” w cenie biletu na film otrzymają „piwną niespodziankę z Nymburka” i nie wykluczone, że będzie to piwo z panem Hrabalem na etykiecie.

Postřižinské Jedenáctka sprzedawane jest w typowych dla Czech podłużnych, zwrotnych butelkach NRW. Zdobią je ładne, stonowane etykiety z podobizną Bohumila Hrabala. „Jedenastka” utrzymana jest w kolorystyce kremowo-żółtej – bardzo „spokojnej”.

Piwo koloru ciemno-złotego nalewa się z obfitą pianą o średniej wielkości bąbelków. W zapachu wyraźnie słodowe z delikatną nutą chmielu i „piwnicy”. Ogólnie wypada bardzo przyjemnie.

W smaku czuje się dobrą bazę słodową uzupełniona równie intensywną chmielową goryczką. Delikatnie słodkawe nuty wygładzają całość. Treściwość piwa jest w sam raz, wyraźny smak sprawia, że piwo pije się z nieukrywaną przyjemnością.

Postřižinské Jedenáctka to bardzo dobre piwo, które będzie świetnym uzupełnieniem czerpania przyjemności z pierwszych „majowych” promieni słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *