W sobotę pierwszy ćwierćfinał PiwoWarZone

PiwoWarZone czyli Wrocławskie Bitwy Piwowarskie wkraczają w decydującą fazę. W najbliższą sobotę w Kontynuacji odbędą się dwa pierwsze ćwierćfinały, na które zwycięzcy poprzednich etapów uwarzyli piwa w stylach Saison oraz Black Rye IPA.

Bitwy piwowarskie stają się coraz bardziej popularne i toczą się już w kilku miastach. Ideą imprez jest wybór najlepszego piwowara domowego, który dokonywane jest w bezpośrednich pojedynkach. We wrocławskich bitwach PiwoWarZone udział brało 16 piwowarów, po czterech bitwach na polu walki zostało ich już tylko 8.

PiwoWarZone - ćwierćfinał

W poprzedniej rundzie udało mi się przyglądać 3 z 4 bitw i muszę przyznać, że zwycięskie piwa reprezentowały wysoki poziom. Można więc się spodziewać, że ćwierćfinały będą wyrównane. Już w najbliższą sobotę zmierzą się:

Saison: Bartosz Grzybowicz vs. Krzysztof Czechanowski.

W pierwszej parze zmierzą się ze sobą zdecydowany zwycięzca kategorii Grodziskie Bartosz Grzybowicz oraz Krzysztof Czechanowski, który miesiąc temu zaprezentował fenomenalne APA. Starcie zapowiada się ciekawie bo Saison to styl w ramach którego piwowar może rozwinąć swoje skrzydła i chcieć uwarzyć saisona innego niż wszystkie.

Black Rye IPA: Wiktor Szychowiak vs. Bartosz Lampart

Niestety ze względu absencji na pierwszej bitwie, wyrobów Wiktora Szychowiaka nie było mi dane posmakować. Jeśli chodzi o Bartosza Lamparta to przyznam, że ma on rękę do amerykańskich chmieli. W poprzedniej rundzie odważnie pochmielił American Brown Ale, myślę, że w stylu Black Rye IPA Bartek również się odnajdzie.

Czy warto?

Jeśli zadajesz sobie pytanie czy warto udać się na bitwę piwowarską, to się nawet nie zastanawiaj – idź! To świetna impreza, tworzona przez pasjonatów i dla pasjonatów. Podczas bitwy można spotkać wielu ludzi totalnie zakręconych na punkcie piwa. Mimo, że impreza zaczyna się w porach późnopopołudniowych, nie raz zdarzyło mi się wracać z bitwy grubo po północy – dyskusje piwowarskie bywają wciągające 😉

Gdzie i kiedy?

sobota, 6 lutego, godzina: 17:00
Kontynuacja, ul. Ofiar Oświęcimskich 17, Wrocław
wstęp i próbki konkursowych piw za darmo

Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatorów PiwoWarZone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *