[Miodne] Cud miód i smakowa korupcja…

Kto zna mój gust piwny wie, że chętniej wybieram piwa ciemne. Dziś opiszę piwo które mnie urzekło tuż po odkapslowaniu.

MIODNE
Producent: Browar Kormoran
Ekstrakt: 15,5%
Alkohol: 5,7%

Bardzo ładna etykieta utrzymana w „drewnianym” klimacie na której widnieją pszczółki na plastrze miodu oraz apetyczne kłosy opadające na dość oryginalną nazwę „Miodne”. Krawatka również stylowa z hasłem browaru „Regionalne z Warmii i Mazur”. Na tyłach kilka informacji ciekawych i przydatnych, plus za podanie zawartości ekstraktu 15,5%.

Otwieram butelkę i czuję coś bardzo przyjemnego, zaciągam się zapachem i jeszcze raz, jeszcze raz, nie mogę się oderwać. Pachnie pięknie. Z zapachu świeżego miodu wyłania się woń palonego słodu, czegoż więcej można chcieć?

Przelewam do szklanki, piwo faktycznie jest ciemne, nie czarne, ale ciemne takie bardziej rubinowe. Pokrywa je dość ładna piana, która szybko się ulotniła.

Czas na najważniejszy element recenzji. Smak jest wspaniały, tego spodziewałem się od idealnego ciemnego, miodowego piwa. Wyczuwalny jest prawdziwy miód, kiedyś piłem jakieś piwo miodowe i miód trącił sztucznym – tutaj nic z tech rzeczy. Przez dość intensywny miodowy aromat przebija się szlachetny i bardzo przyjemny smak palonego słodu. Po przełknięciu znów do głosu dochodzi miód i tak te smaki się przeplatają…aż ze szklaneczki zniknie cała zawartość.

Nie myślałem, że będę tak słodził jakiemukolwiek trunkowi, wszystkie starałem się oceniać trzeźwo i obiektywnie, jednak Miodne z browaru Kormoran skorumpowało mnie swoim smakiem i zapachem, przez co wystawiam mu najwyższą możliwą notę.

Ja chcę jeszcze raz…

10 komentarzy

 • Anonymous

  Moje ulubione 🙂

 • piłem parę piwek ciemnych i miodowych ale to jest najlepsze ich połączenie

 • miałem przyjemność ostatnio je sączyć, rzeczywiście miodowa nuta się przebija… i to takiego miodu jak z pasieki sąsiada 🙂 polecam

 • Anonymous

  lepszego nie ma i nie bedzie:)hurtownia oblegana

 • Anonymous

  gdzie można kupić takie piwo?

 • Anonymous

  Piwo świetne na zimowe wieczory przy kominku. Jakościowo najlepsze według mnie oczywiście. Mankamentem jest cena.Ale coż jakość idzie w parze z wartością trunku. Pozdrawiam miłośników tego piwka.

 • Anonymous

  Czy mi się wydaję, czy też faktycznie się tak stało, że od jakiegoś czasu smak tego piwa się zmienił? Czy to może moje kubki smakowe zwariowały, ale czuję smak jakichś przypraw… Mógłbym prosić o ocenę tego, bo mi ono przestało smakować…

 • Marzynia Mamcia

  Nie, nie wydaje Ci się, naprawdę coś tam majstrują przy recepturze, podobnie jest z moim ulubionym „Na miodzie gryczanym” – za bardzo było chwalone, więc zachciało sie im wydoić klienta bardziej (cena ta sama, jakość gorsza)

 • Królik

  Mówicie, że smak się zmienił, a nie miałem jeszcze okazji spróbować tego trunku.
  Czy nie zawiodę się jeśli zakupię jedno z owych piw?
  Szkoda, bo według opinii z przed ponad roku piwo było wyśmienite, a teraz zalatuje czymś sztucznym…

  • bangarn

   Ja miałem okazję wrócić ostatnio do tego piwa po ponad roku, dla mnie nadal zachwyca swoim smakiem jak również to na miodzie gryczanym. Może to oo prostu w moim regionie jeszcze nie doszły zmiany(?)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *