[Master Pils] "Żabkowy pilsik" z Browaru w Witnicy

Dziś kontynuuję serię pilsów, tym razem produkt z krajowego podwórka a właściwie Browaru Witnica. Piwo rzekomo jest produktem dla sieci sklepów Żabka, ja kupiłem jest jednak w delikatesach opatrzonych nazwą Fresh.

MASTER PILS
Producent: Browar Witnica
Alkohol: 4%
Opakowanie: „bączek” 0.33l
Cena: 1,49 zł

Na Mastera Pils natrafiłem zwiedzając nowe delikatesy na osiedlu. Kolorowy neon skusił mnie i wszedłem do środka by poszukać piwnych „perełek”. Niestety moja mina posmutniała widząc półki uginające się pod produktami sygnowanymi prestiżowymi markami Żubr, Warka, Tyskie itp. W ostatnim momencie zauważyłem jednak kilka „bączków” stojących gdzieś po lewej stronie od oferty „koncerniaków”. Były to Mastery Pils i Mocne. Spojrzałem na etykietę i zauważyłem, że producentem tego specyfiku jest Browar Witnica – to dobra rekomendacja – pomyślałem i trzeba było wziąć na próbę!

Jak już wspomniałem piwo sprzedawane jest w butelkach typu „bączek” (fachowo to nosi chyba nazwę Steine). Wersję Pils przyozdabia czerwona połyskliwa etykieta. Pierwsze co rzuca się w oczy to złote napisy, które ciężko odczytać w zbyt jaskrawym świetle. Jak już udało mi się doczytać to dowiedziałem się niewiele, a właściwie tylko tyle, że piwo jest pasteryzowane i „zawiera słód jęczmienny”.

Ogromnym minusem jest brzydki, czarny kapsel. Już chyba lepiej prezentuje się taki metaliczny bez żadnych nadruków, jak z oranżady. Ale co tam, nie kapsel decyduje o jakości piwa więc otwieracz w dłoń…

Po otwarciu z butelki wyłonił się ciekawy, słodowy zapach. W szklance piwo prezentuje się ładnie. Płyn koloru jasno słomkowego pokryła biała obfita piana, która znikając pozostawiła po sobie ślad na ściankach szklanki.

W smaku piwo jest wyraźnie słodowe, momentami wręcz nawet słodkawe (w przyjemnym tego słowa znaczeniu). W tle przebija bardzo przyjemny i dość intensywny smak chmielu, który pozostaje w ustach po przełknięciu. Towarzyszy mu leciutki „smaczek” znany z Lubuskiego. Jak na pila przystało Master jest bardzo piwem bardzo delikatnym. Wcale nie czuć w nim alkoholu. Doskonałe proporcje słodu i chmielu sprawiają, że piwo jest bardzo smaczne i ma swój charakterek.

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się tak dobrego piwa. Zawsze ceniłem piwo Lubuskie z Witnicy, jednak teraz nie wiem czy Master Pils nie smakuje mi jeszcze bardziej.  „Żabkowy” pils z Witnicy urzekł mnie swoim smakiem i jeśli tylko we wspomnianych delikatesach wciąż bączki z Masterem będą znajdowały się na półce chętnie będę po nie sięgał częściej.

Zobacz też: Master Mocne i inne wyroby Browaru Witnica

***
Piwo Master Pils dostępne w butelkach 0,33l produkowane przez Browar Witnica bardzo mocno różniło się od piwa Master Pils w puszce, którego producentem są Zakłady Piwowarskie w Głubczycach (zobacz recenzję piwa Master Pils w puszce). Od czerwca 2011 piwo z Witnicy dostępne jest pod nową nazwą – Staromiejskie Piwo Pils. Marką master sygnowane jest piwo z Zakładów Piwowarskich w Głubczycach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *