[Lwówek Książęcy] Piwo z Dolnego Śląska!

Jako lokalny patriota nie mógłbym pominąć piwa z reaktywowanego browaru w Lwówku Śląskim. Jeszcze nie zabrałem się do opisania tego trunku, a już zaszły zmiany, dlatego dziś dwa zdjęcia do jednego piwa.

LWÓWEK KSIĄŻĘCY
Producent: Browar Lwówek Śląski 1209
Ekstrakt: 12,1%
Alkohol: 5,4%s
Cena: 3,30 zł

Stara etykieta była skromniejsza, na nowej czerwona czcionka podkreśliła nazwę „Lwówek Książęcy”, układ i kształt naklejki jest bardzo podobny. Piwowarzy z Lwówka nie zdecydowali się na drukowanie kontr-etykiet i wszelkie informacje (włącznie z kodem kreskowym) znajdują się na przodzie. Zdecydowanym minusem jest dla mnie butelka, kształtem może i ciekawa ale nie oddamy jej w pierwszym monopolowym tylko tam gdzie sprzedaje się piwo z Lwówka, ewentualnie innych lokalnych browarów korzystających z takiego kroju.

Na nowej etykiecie zmieniła się też zawartość alkoholu w starej wersji piwo miało mieć aż 6,2%, w nowej o 0,8% mniej, jednak jakiejś znacznej różnicy w smaku nie wyczułem. Jeśli już jestem przy smaku no to warto powiedzieć, że jest on dość ciekawy, różniący się od „masówki”. W Lwówku wyczuwam posmak beczki. Piwo jest lekko kwaskowate. Mimo swoich procentów piwo jest lekkie i pije się je bardzo przyjemnie.

Dodam jeszcze, że fanem Lwówka Książęcego stał się mój tata, który stwierdził, że piwo o podobnym smaku pijał w młodości.

Podsumowując, piwo jest całkiem smaczne, no i co ważne dla mnie – patrioty lokalnego – to aktualnie jedyne piwo, które jest produkowane w (nierestauracyjnym) browarze na Dolnym Śląsku.

6 komentarzy

 • Anonymous

  Jestem ciekaw czy jest tak dobre jak stare piwo z tego browaru. Bardzo żałowałem że zamknęli browar i przestali je produkować.
  Definitywnie piwo które trzeb spróbować.

 • Anonymous

  Ja jestem z Białegostoku i u mnie w mieście tylko w jednym sklepie spotkałem te wyśmienite piwo. Po prostu jest świetne, ten smak i piana coś pięknego. pzdr.

 • Anonymous

  Dzisiaj kupiłem w Tesco w Świdnicy. Cena 2,90 za butelkę 0,5 l.
  Rewelacja! Mam nadzieję, że będzie już dostępne na co dzień.

 • Piotr

  Moim skromnym zdaniem najlepsze polskie piwo, po zerwaniu kapselka pachnie piwem a nie ścierką (jak niestety reklamowane marki), smak niebo w gębie, przypomina mi to z którego dziadek pozwalał mi wysysać piankę ze 25 lat temu. Do tej pory starałem się pić wyłącznie czeskie piwka o które na szczęście coraz łatwiej. To jest inne od czeskiego, ale równie pyszne i w niczym mu nie ustępuje. Najlepsze jest top, że można go w Łodzi kupić już przynajmniej w około 40 sklepach, mało jest jeden popularny pub na pietrynce (deptak) w którym można go sobie strzelić -;)

 • Namysłów historycznie leży na Dolnym Śląsku, tylko administracyjnie znajduje się w opolskim.
  w Dzierżoniowie nigdy się nie natknąłem na Lwówka… szkoda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *