[Łomża Niepasteryzowane] "kultowy bączek" a i smak całkiem, całkiem…jak na koncrenówkę

Dziś czas na coś polskiej produkcji. Kilka dni temu w Carrefourze udało mi się upolować niepasteryzowaną Łomżę w „kultowym bączku”.

ŁOMŻA NIEPASTERYZOWANE
Producent: Browar Łomża
Alkohol: 6%
Cena: 2,59 zł

O butelce wiele mówić nie trzeba – bączek 0,33l. Szkoda, że tak mało browarów decyduje się lać piwo w takie opakowanie. Etykieta prosta, szara, w zamyśle miała chyba nawiązywać do etykiet peerelowskiego piwa. Na tej samej etykiecie widnieje informacja „butelka bezzwrotna”, nie wiem czemu bo identyczne z Czarnkowa czy browaru Jagiełło chodzą po 0,50 zł.

Po otwarciu magicznej buteleczki ulatnia się ciekawy bardzo piwny zapach, lekko słodkawy, może nawet zalatuje jakimiś owocami. Piana niezbyt bujna, utrzymuje się przez chwilę, a następnie całkowicie zniknęła. W smaku z początku wydawało się słodkawe, jednak nie słodkie. Nie wyczułem w nim alkoholu, jednak dawka 0,33 poszła w głowę.

Niestety największą atrakcją tego piwa jest „kultowy bączek”, walory smakowe są dość przeciętne, chociaż jak na piwo „koncernowe” można powiedzieć, że całkiem niezłe…

2 komentarze

  • Anonymous

    Nie rozumiem dlaczego bączek jest bezzwrotny. Zwrotne opakowanie przyczyniłoby się do obniżenia ceny produktu a tymsamym zwiększyło popyt. Dlztrgo wybieram niepasteryzowane w zwrotnych 0,5 z Kormorana i Ciechana.

  • Anonymous

    Świetne piwo właśnie mam okazje je pić. Słodkawy smak, jednak pozostawiający nutę goryczki co daje świetne dopełnienie całego trunku. Etykieta fajna, prosta właśnie taka jak w czasach prlu ( przychodzą wspomnienia 🙂 Pozdrawiam Dolny Śląsk Legnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *