[Královar světlé lehké pivo] lekkie, jasne, tanie

Piwo za 80 groszy? Tak, mniej więcej tyle kosztuje w czeskim supermarkecie světlé lehké pivo Královar produkowane dla sieci COOP.

Královar světlé lehké pivo
Producent: Pivovar Holba
Alkohol:
3,5%
Cena:
5,40 Kč

Jak na porządne czeskie piwo przystało butelka zwrotna NRW. Etykieta całkiem ładna nie wskazywałaby, że to tanie piwo z sieci supermarketów COOP Jednota. Na etykiecie widnieje informacje iż mój trunek wykonał Pivovar Holba, jednak z Internetowych stron COOPu dowiedziałem się, że na terenie Republiki Czeskiej można także spotkać Královara z Nymburka.

Po otwarciu z butelki uniósł się ładny zapach, po przelaniu do szklanki jasno złocisty płyn pokryła spora ilość piany, która zaczęła znikać w oczach po chwili nie pozostawiając nawet śladu.

Czas na degustację. Zgodnie z informacją piwo jest bardzo lekkie, powiedziałbym nawet, że trochę wodniste. Wyczuwalne są w nim różne smaki, a to słodkawy a to lekko gorzki.

Biorąc pod uwagę niską cenę stwierdzam, że w stosunku jakość-cena Kralovar wypada całkiem korzystnie. Zimny doskonale nadaje się na upalny dzień. Choć jest to piwo produkowane dla sieci marketów nie można go porównywać z piwami z polskich Stonek i innych owadów. Bez rewelacji, ale wypijalne.

Piwo owocowe nie musi być masakrycznie słodkie Zawsze wpadali do pubu o tej samej porze. Siadali przy swoim ulubionym stoliku, tym pod ścianą, pod zegarem. Janusz zamawiał kufel jasnego, a dla Grażyny małe, z sokiem malinowym. I dziś zajmiemy się ...
Gose czyli piwa z solą Gose czyli historyczne niemieckie piwo z solą - do niedawna traktowane było jako ciężka do zdobycia ciekawostka. Dziś za sprawą Browaru Piwoteka możemy spróbować Zacnego Zalcmana, który jest krajową i...
Galaktyczne wakacje do lekkich nie należą Australijski chmiel Galaxy to jeden z moich ulubionych, daje wyraźne aromaty cytrusowe i tropikalne - w sam raz na lato. W sam raz na lato powinno być też jasne, ryżowe piwo od Pinty... Tak przyj...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *