[Královar světlé lehké pivo] lekkie, jasne, tanie

Piwo za 80 groszy? Tak, mniej więcej tyle kosztuje w czeskim supermarkecie světlé lehké pivo Královar produkowane dla sieci COOP.

Královar světlé lehké pivo
Producent: Pivovar Holba
Alkohol:
3,5%
Cena:
5,40 Kč

Jak na porządne czeskie piwo przystało butelka zwrotna NRW. Etykieta całkiem ładna nie wskazywałaby, że to tanie piwo z sieci supermarketów COOP Jednota. Na etykiecie widnieje informacje iż mój trunek wykonał Pivovar Holba, jednak z Internetowych stron COOPu dowiedziałem się, że na terenie Republiki Czeskiej można także spotkać Královara z Nymburka.

Po otwarciu z butelki uniósł się ładny zapach, po przelaniu do szklanki jasno złocisty płyn pokryła spora ilość piany, która zaczęła znikać w oczach po chwili nie pozostawiając nawet śladu.

Czas na degustację. Zgodnie z informacją piwo jest bardzo lekkie, powiedziałbym nawet, że trochę wodniste. Wyczuwalne są w nim różne smaki, a to słodkawy a to lekko gorzki.

Biorąc pod uwagę niską cenę stwierdzam, że w stosunku jakość-cena Kralovar wypada całkiem korzystnie. Zimny doskonale nadaje się na upalny dzień. Choć jest to piwo produkowane dla sieci marketów nie można go porównywać z piwami z polskich Stonek i innych owadów. Bez rewelacji, ale wypijalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *