[Konstancin Lekki] 10,5 o ciekawym smaku

Upały, upały, upały. Trzeba z nimi walczyć, najlepiej zimnym piwkiem. Każdy wie, że na upały najlepsze są piwa lekkie dlatego dziś wybór padł na:

KONSTANCIN LEKKI
Producent:
Browar Konstancin Sp. z o.o.
Ekstrakt: 10,5′ Blg
Alkohol: 4,0%

Wizualnie bez szaleństw. Butelka zwrotna z wyrytym ŻGB w okolicach denka. Etykieta prosta z nazwą piwa i rysunkiem drzewa, kontrertkieta z krótkim bajaniem na temat sposobu warzenia, plus za podanie ekstraktu. Na uwagę zasługuje kapsel z logo browaru – spodobał mi się najbardziej z całego opakowania.

Piwo tuż po przelaniu prezentuje się ciekawie. Złocisty napój pokryła niewielka, ale całkiem gęsta piana. Szkoda, że tak szybko zniknęła zostawiając tylko pierścień dookoła szklanki.

Mało intensywny zapach nie zdradzał, że Lekki Konstancin może mieć tak ciekawy smak. W pierwszej chwili napój wydał mi się lekko kwaskowy, jednak już za chwilę poczułem bardzo przyjemny słodowy smak z bardzo delikatną nutką chmielu.

Konstancin Lekki to bardzo ciekawa propozycja na gorące dni. Piwo jest lekkie, ale nie można powiedzieć, że wodniste. Ma smak i to nawet dość oryginalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *