[Konstancin Lekki] 10,5 o ciekawym smaku

Upały, upały, upały. Trzeba z nimi walczyć, najlepiej zimnym piwkiem. Każdy wie, że na upały najlepsze są piwa lekkie dlatego dziś wybór padł na:

KONSTANCIN LEKKI
Producent:
Browar Konstancin Sp. z o.o.
Ekstrakt: 10,5′ Blg
Alkohol: 4,0%

Wizualnie bez szaleństw. Butelka zwrotna z wyrytym ŻGB w okolicach denka. Etykieta prosta z nazwą piwa i rysunkiem drzewa, kontrertkieta z krótkim bajaniem na temat sposobu warzenia, plus za podanie ekstraktu. Na uwagę zasługuje kapsel z logo browaru – spodobał mi się najbardziej z całego opakowania.

Piwo tuż po przelaniu prezentuje się ciekawie. Złocisty napój pokryła niewielka, ale całkiem gęsta piana. Szkoda, że tak szybko zniknęła zostawiając tylko pierścień dookoła szklanki.

Mało intensywny zapach nie zdradzał, że Lekki Konstancin może mieć tak ciekawy smak. W pierwszej chwili napój wydał mi się lekko kwaskowy, jednak już za chwilę poczułem bardzo przyjemny słodowy smak z bardzo delikatną nutką chmielu.

Konstancin Lekki to bardzo ciekawa propozycja na gorące dni. Piwo jest lekkie, ale nie można powiedzieć, że wodniste. Ma smak i to nawet dość oryginalny.

Wakacyjna propozycja od Żywca Żywiec po raz kolejny udowadnia, że wielkie browary też biorą udział w piwnej rewolucji. Choć w oryginalności i wyrazistości z pewnością kraftów nigdy nie dogonią, to nie można im odmówić tego, że (ch...
Bohater czeskiej kreskówki na piwie z polskiego lasu My mieliśmy Reksia, a Czesi Krecika. Można w sumie powiedzieć, że do dziś mają. Bohater kreskówki Zdenka Milera to wciąż jedna z popularniejszych pamiątek, jakie możemy dostać w Pradze. Nie kojarzę je...
Banan ponad wszystko! Co tam Panie słychać na wschodzie? Tym trochę bliższym, niż wschodni "wielki brat", rzecz jasna. Mowa o wschodnich częściach Polski czyli Zamościu. Sprawdźmy, jak bądź, co bądź restauracyjny Browar Za...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *