Pierwsza książka Mojego Kufelka od jutra w księgarniach!

Już jutro finał mojej, jak dotąd największej „piwnej przygody” – 28 sierpnia w polskich księgarniach pojawi się moja pierwsza książka, którą będę chciał przekonać rodaków, że „świat piwa” jest pełny przeróżnych kolorów, smaków i aromatów.

Piwo. Najlepsze piwa z polskich sklepówKsiążka nosi tytuł „Najlepsze piwa z polskich sklepów”, który oczywiście jest w pewnym stopniu skrótem myślowym. Ostatnio pisałem, że nie ma piw „najlepszych” i zdania nie zmieniłem. Publikacji więc nie powinno się traktować jako rankingu, raczej jako drogowskaz do piwnego świata dla kogoś, kto chce wyruszyć w drogę ku nowym smakom.

Pierwsze kilkanaście stron to „część teoretyczna” w której m.in. staram się wytłumaczyć skąd w ogóle bierze się piwo i jak je degustować by cieszyć się wszystkimi walorami.

Trzonem publikacji jest jednak przegląd blisko 100 piw (polskich i zagranicznych) dostępnych w polskich sklepach. Starałem się żeby w części albumowej mniej więcej połowa to były piwa, których zdobycie nie przysporzy czytelnikowi większych problemów – tym samym chciałbym pokazać, że markety i sklepy typu Żabka to dobre miejsca na stawianie pierwszych kroków w świecie „ciekawszego piwa”.

Druga połowa to subiektywny przegląd piw rzemieślniczych i uważanych za ikony swojego stylu, takich po które trzeba pofatygować się do sklepu specjalistycznego. Takich, które nie zawsze są dostępne. Takich, na które czasami warto poczekać…

Tytuł: Piwo. Najlepsze piwa z polskich sklepów
Autor: Bartosz Senderek
Liczba stron: 136
Format: 165×235
Oprawa: Oprawa miękka
ISBN: 978-83-7773-402-5
Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
Rok wydania: 2015

Książkę można już zamawiać na stronach Wydawnictwa RM, a jutro ma się pojawić w najlepszych księgarniach na terenie całej Polski. Wszystkich zainteresowanych zapraszam do lektury!

2 komentarze

  • JJ

    Fajnie, że coś się pojawia w tradycyjnej, papierowej formie. Brak mi jednak książek czysto poradnikowych. Na świecie takiej literatury jest multum, u nas cienko. Jak znasz angielski, to można zamówic na Amazonie ze 100 pozycji. Ale nie każdy potencjalny domowy piwowar jest poliglotą 🙂

  • Fraktalla

    Dostępne w Księgarni Fraktalla

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *