[Bakalář Double Bock] Czeski koźlak o pięknym kolorze

Witam po dłuższej przerwie, ostatnio opisywałem ciemnego Bakalara dziś też ciemny, jednak trochę mocniejszy. Dziś koźlak dubeltowy w wykonaniu pivovarów z Rakovnika.

Bakalář Double Bock
Alkohol: 7%
Ekstrakt: 17%
Producent: Pivovar Rakovnik
Cena: 21,10 Kc

Dziś znów w planach miałem odwiedzenie Czeskiej Republiki, jednak zima skutecznie pokrzyżowała moje plany. Na osłodę na dnie lodówki pozostał mi Bakalar przywieziony z ostatnich wojaży po kraju knedlika i smażonego sera (swoją drogą świetne potrawy).

Piwo prezentowało się na półce czeskiego supermarketu dość okazale. Ładna ciemna etykieta ze złocieniami działała na plus. Odstraszała mnie nieco dziwnych kształtów butelka w kolorze zielonym – jak się okazuje bezzwrotna, co nie jest częstym przypadkiem na piwnym rynku naszych południowych sąsiadów.

Piwo po przelaniu do szklanki ma piękny ciemno-bursztynowy kolor i dość bujną, gęstą pianę koloru kremowego.

W smaku piwo ciekawe, bardzo aromatyczne z lekko kwaskowym posmakiem i wyraźną gorzką nutą. Piwo jest treściwe i świetnie nadaje się na zimowe wieczory, sugeruje to nawet informacja „Christmas Double Bock” na kontretykiecie. Bakalar Double Bock nie jest tak „męczący” jak porter, chociaż dobry porter nie męczy, a pobudza do życia.

Jedyne czego można żałować to, że nie spotkałem tego piwa w żadnym z naszych pubów. W czeskim studenckim klubie o 3 w nocy smakowało świetnie! Wolałbym wypić jednego Bakalara Double Bock niż spędzić cały wieczór w pubie przy Warce Strong.

Mam jednak nadzieję, że nie jest to tylko edycja wydawana na święta i przy kolejnej wizycie na południu Czech uda mi się jeszcze zasmakować tego trunku.

Może Cię również zainteresować: Bakalář Tmavý Ležák

Komentarz [1]

  • A ja dzisiaj zakupiłem Bakalara dubeltowego i będę degustował. Jestem ciekaw jak smakuje to piwo, a opis kolegi bardzo mnie zachęcił. No tak czy inaczej, piwko jeszcze parę minut musi poczekać, ale też dziś się podzielę wrażeniami! Korci mnie ta buteleczka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *